:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznyZdrowie – co zabrać, jak się ubezpieczyć na wczasy.

Majorka a nasze zdrowie

Ten problem dotyka wszystkich, którzy wybierają się na wypoczynek na Majorce – bez względu na porę roku, jaką wybiorą dla siebie. Teoretycznie nie potrzebne są tu obowiązkowe szczepienia, ale nie zaszkodzi, jeśli zabezpieczymy się przeciwko takim chorobom jak: błonica, tężec, polio. O nasze zdrowie na Majorce dba publiczna opieka zdrowotna, która jest bezpłatna w swoim podstawowym zakresie. Do skorzystania z niej uprawniają nas:

Na tym obszarze Balearów nie występują zagrożenia sanitarno – epidemiologiczne.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

to dokument, bez którego nie powinniśmy absolutnie wyruszać na Majorkę. Dlaczego? Ponieważ jest to nasza „przepustka do podstawowych usług medycznych” w zakresie publicznej służby zdrowia. Aby stać się jej posiadaczem, wystarczy złożyć stosowny wniosek w najbliższym oddziale NFZ a potem zaczekać już tylko na wydanie dokumentu. WAŻNE! Dokument ten nie uprawnia do korzystania z prywatnych usług i gabinetów medycznych. Jeśli chcemy by prywatna opieka medyczna objęła także i nas, powinniśmy wykupić przed wyjazdem specjalne prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Umożliwi nam ono, nie tylko skorzystanie z pomocy prywatnej, ale również zwrot kosztów leczenia jak i koniecznych wizyt lekarskich po powrocie do kraju. Przykładowe koszta usług medycznych na Majorce, kształtują się następująco:

WAŻNE: podobne zasady obowiązują nie tylko na samej Majorce, ale również na pozostałych obszarach Hiszpanii oraz we wszystkich krajach UE.

Autor: Tamara Rosłoń

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com