:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznyWycieczki do Soler – lody pomarańczowe, pociąg, tramwaje

„Pomarańczowy Ekspress” i „Czerwona Błyskawica”

to dwie największe atrakcje obowiązkowego punktu naszego pobytu na Majorce jakim jest malownicze Sóller. Tytułowy „ekspress” to nic innego jak ... tamtejszy zabytkowy tramwaj, który stanowi jednocześnie połączenie między miastem a portem – o tej samej nazwie czyli Port de Sóller. Nazwa wywodzi się od trasy, która wiedzie między innymi przez przepiękne malownicze pomarańczowe gaje. „Błyskawica” zaś to równie zabytkowy pociąg z mało wygodnymi - wykonanymi z mosiądzu i mahoniu - ale za to robiącymi niesamowite wrażenie wagonikami. Jego trasa wiedzie z Palmy do samego miasteczka Sóller.

Pomarańczowe specjały Sóller

to również coś na kształt lokalnej wizytówki tego uroczego zakątku Balearów. Do lokalnych specjałów, których nie sposób nie skosztować zaliczają się:

Wszystkie te specjały znajdziemy bez trudu w zlokalizowanych na obszarze Port de Sóller czyli w portowych przystaniach, tawernach i znajdujących się na ich obszarach loklach gastronomicznych.

Inne atrakcje turystyczne Sóller

jakimi kusi ten malowniczy zakątek mają przede wszystkim charakter zabytkowy. Należą do nich między innymi:

Sóller w pigułce

Sóller to niewielkie zajmujące powierzchnię zaledwie 44 m 2 miasteczko. Znajduje się ono na północno – zachodnim wybrzeżu Majorki. Taką samą nazwę nosi oddalony o 4 km od centrum miasta port. Na obszarze miasteczka, znajdują się nie tylko wymienione obiekty warte naszej uwagi. Sóller to także:

Autor: Tamara Rosłoń

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com