:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznySierpień – pogoda na Majorce w sierpniu – temperatury

Słoneczny sierpień na Majorce

to kusząca propozycja dla wszystkich, którzy nie lubią zbytnich upałów, ale szukają również okazji do relaksu i komfortowego wypoczynku. Pogoda na Majorce w sierpniu to dość przyjazne dla nas Europejczyków temperatury. Panująca na Majorce temperatura dnia nie przekracza 29 st.C, zaś maksymalna temperatura nocy sięga 18st.C. Panująca wówczas temperatura wody osiąga 25 st.C co sprzyja oczywiście ożywczym i przyjemnym kąpielom. Pogoda na Majorce w sierpniu to także 11 godzin słonecznych w ciągu dnia.

Sierpień na Majorce sprzyja amatorom sportów wodnych

to prawda, którą potwierdzają liczne odwiedzane w tym czasie wypożyczalnie sprzętu wodnego, znajdujące się głównie w okolicach plaż lub reprezentatywnych kurortów. Jednym z bardziej popularnych tego typu ośrodków jest Alcudia. To typowe portowe miasteczko, swoją sławę zawdzięcza głównie pięknej malowniczej zatoce, która rok rocznie przyciąga na swoje wybrzeże rzesze turystów. Mogą oni skorzystać z takich atrakcji jak:

Sierpniowe kąpiele słoneczne

umożliwiają z kolei liczne piękne plaże na Majorce. Jedną z nich jest Can Picafort – plaża niedawno sięgnęła 10 km swojej całkowitej powierzchni. Jednocześnie stała się ona prawdziwym rajem dla spragnionych zarówno kąpieli słonecznych jak i wodnych. Na tym obszarze znajdują się również wypożyczalnie rowerów wodnych – a jak wiadomo nic tak nie sprzyja naszej opaleniźnie jak kąpiel słoneczna w ruchu i to jeszcze w bliskim sąsiedztwie wody. Na miejscu możemy też oczywiście wypożyczyć leżak.

Sierpniowo i wesoło

tak też można określić to jaka panuje pogoda w sierpniu na Majorce. Otóż po atrakcjach dnia, możemy zawsze skorzystać z wieczornych rozrywek. Służą im między innymi liczne: dyskoteki (np. dyskoteka BCM w Magalufcie), bary i restauracje w których można bawić się niemal do rana w otoczeniu obcojęzycznych turystów tak samo wyluzowanych i w dobrych nastrojach co my.

Autor: Tamara Rosłoń

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com