:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznySa Coma - pogoda, mapa, zwiedzanie, wczasy

Sa Coma to niewielka miejscowość turystyczna położona we wschodniej części Majorki. Jest to miejscowość, która powstała stosunkowo niedawno i jest miejscowością typowo turystyczną. Wspaniałe plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych i bardzo atrakcyjna okolica, to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Jest to też idealne miejsce wypadowe do zwiedzania całej Majorki, gdyż kursuje tam wiele autobusów w najrozmaitsze miejsca wyspy.

Co robić w Sa Coma?

Sa Coma to przede wszystkim piękna plaża o tej samej nazwie i rezerwat przyrody, który zachwyci nie tylko miłośników przyrody. W samej okolicy nie ma zbyt wielu atrakcji oprócz plaży i wspomnianego rezerwatu, jednak w pobliskich miejscowościach znajduje się wiele ciekawych miejsc. Na przykład jest niesamowite safari samochodowe, gdzie można zobaczyć wspaniałe, egzotyczne zwierzęta. W Sa Coma są również do zobaczenia pozostałości starożytnych ruin, które pochodzą z 1300 roku p. n.e. Jest to miejscowość spokojna, która spodoba się osobom starszym i tym, którzy jadą na urlop z dziećmi. Można na miejscu wypożyczyć rowery i w ten sposób zwiedzać okolicę.

Pogoda

Tak jak na całej Majorce, tak i w Sa Coma pogoda przez cały niemal rok jest bardzo piękna. Najlepiej wybrać się tam na urlop wiosną lub latem, gdy temperatury powietrza i wody są na tyle wysokie,  że można korzystać ze wszystkich uroków tego miejsca. Temperatury powietrza w porze letniej wynoszą około 30° C i jest sucho, natomiast zimą dość często pada deszcz i temperatura powietrza wynosi 10° C.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com