:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznyPuerto de Alcudia – pogoda, przewodnik, wczasy na północy Majorki

Małe miasteczko z dużymi możliwościami

tak najkrócej można opisać Puerto de Alcudia – słynny kurort wypoczynkowy a jednocześnie główny ośrodek turystyczny na Północy Majorki. Największe atrakcje turystyczne Alcudia to długie ciągnące się przez przeszło 14 kilometrów nabrzeże wzdłuż którego znajduje się największy kompleks hoteli a także bardzo dobrze zachowane Stare Miasto z budowlami pochodzącymi z XIII /XIV wieku. Panująca pogoda na Alcudia oferuje dość przyjazne warunki atmosferyczne na które składają się:

Alcudia i jej atrakcje

zapewniają nam: beztroskie, komfortowe i w pełni udane rodzinne wczasy na Północy Majorki. Oferta tego centrum turystycznego jest nader bogata i została tak przygotowana, by ani przez chwilę nie można było się tam nudzić. Oto co takiego przygotowała dla nas Alcudia: Coś dla aktywnych:

Coś dla rozrywkowych:

Coś dla amatorów historii:

Coś dla wszystkich:

Alcudia – ciekawostki

Pierwsi turyści odwiedzili miasteczko Alcudia około 1920 roku. Już wtedy wiadomym stało się, że to portowe miasteczko jest turystyczną nadzieją Majorki. Bardzo szybko zaczęto więc budować tam ośrodki wypoczynkowe także dla całych rodzin także z dziećmi.

Na obszarze Alcudia znajduje się jeden z największych w Europie kompleks hotelowy z 8 basenami i 17 obiektami gościnnymi.

Autor: Tamara Rosłoń

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com