:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznyMajorka - popularny kierunek na wczasy z Polski

Majorka to w ostatnich latach bardzo popularny kierunek na wakacyjny wypoczynek. Wspaniałe położenie wyspy na Morzu Śródziemnym sprawia, że jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy lubią plażowanie, sporty wodne, a także góry. Choć to ostatnie może nieco zdziwić, to warto wiedzieć, że na północno- zachodnim wybrzeżu wyspy, rozciąga się pasmo gór, których szczyty wspaniale wpisują się w nadmorski krajobraz. To niezwykle malownicze położenie i ukształtowanie terenu sprawia, że Majorka jak już wspomnieliśmy, jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku.

Majorka- plaże i sporty wodne

Jak już wspomnieliśmy na początku tekstu, Majorka jest idealnym wręcz miejscem dla wszystkich miłośników sportów wodnych i plażowania. Mimo tłumu turystów, wśród prawie setki plaż, każdy znajdzie dla siebie jakiś romantyczny zakątek. Skały i odnogi gór, tworzą malownicze zatoczki, pełne jaskiń i ciekawych miejsc do nurkowania. Widzimy więc, że każdy znajdzie tam coś atrakcyjnego dla siebie. Warto wspomnieć, że plaże Majorki są uważane przez znawców za  jedne z najpiękniejszych na całych Balearach. Najlepsze z nich znajdują się na północy i wschodzie wyspy, tam też najwięcej jest ekskluzywnych hoteli i toczy się rozrywkowe życie.

Inne sporty i rozrywki

Na Majorce znajdzie się także coś dla miłośników sportów lądowych, bowiem przy wielu hotelach znajdziemy bardzo dobrze przygotowane pola golfowe i korty tenisowe. Gdy już zmęczy nas aktywny wypoczynek, to warto udać się do miejscowych restauracji, aby skosztować miejscowych specjałów. Oczywiście wieczorami w licznych klubach i dyskotekach rozpoczynają się imprezy, które trwają do białego rana.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com