:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznyKlimat i przyroda na Majorce

Zaskakująca tropikalna Majorka

tak najkrócej możemy określić klimat Majorki zaliczany i opisywany jako subtropikalny śródziemnomorski. Oznacza to w praktyce, że przyjeżdżając tam niemal nieustannie jesteśmy narażeni na zaskakujące anomalie pogodowe. Panujący klimat Majorki charakteryzują:

Podobnie zaskakująca jest przyroda na Majorce, która jest w pełni uzależniona od warunków atmosferycznych jakie panują na wyspie w określonej porze roku:

Niezwykłe „wiosenne” krajobrazy Majorki zimą.

Podczas gdy my Europejczycy przywykliśmy do faktu, że zimą nasza przyroda „śpi”, o tyle mieszkańcy malowniczej Hiszpanii, mogą się pochwalić właśnie wtedy przepięknym wiosennym krajobrazem. Już w styczniu możemy spotkać na Majorce kwitnące migdałowce o pięknym zapachu i kolorowych – różowych oraz białych kwiatach. Nieco później pojawiają się kwiaty: cytrynowców i figowców. Swoje życie rozpoczynają również drzewa oliwne. Także zimą spotkamy na obszarze wyspy znane nam takie kwitnące krzewy jak lawenda i mimoza.

Autor: Tamara Rosłoń

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com