:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznyJakie są plaże na Majorce - gdzie najlepsze.

Balearskie plaże

to chyba najlepsza wizytówka Majorki. Są to przede wszystkim długie piaszczyste plaże oraz nieco mniejsze plaże kamieniste otoczone za to pięknymi malowniczymi zatokami. Przyjezdni mają do swojej dyspozycji przeszło 280 plaż, które ciągną się wzdłuż wybrzeża Majorki na obszarze przeszło 200 kilometrów. Plaże są zazwyczaj publiczne, co oznacza że każdy może z nich korzystać. Najlepsze plaże Majorki znajdują się na południowym i wschodnim obszarze Wyspy. Zaliczają się do nich między innymi: Playa de Palma, Es Trenc, Calla Millor, Calla d'Or . Na plażach znajdują się leżaki i parasole, ale korzystanie z nich jest płatne. Za 2 leżaki i 1 parasol przyjdzie nam zapłacić 8 Euro za dzień. Przy większość z plaż bądź też bezpośrednio na nich znajdują się również liczne: bary i restauracje, gdzie można miło i sympatycznie spędzić czas wolny.

Najlepsze plaże Majorki

oferują swoim gościom bardzo wiele atrakcji. Wśród tych, które warte są naszej szczególnej uwagi znajdują się między innymi:

UWAGA! Przed lokalami nie brakuje tak zwanych naganiaczy. Niech jednak nie zwiedzie nas ich „uprzejmość”. Takie „zwabianie” turystów jest częstym zabiegiem drobnych złodziei... Lepiej mieć się tu na baczności.

Plaże dla twardzieli

w ten sposób można powiedzieć o budzących spore zainteresowanie plażach u pasma gór Sierra de Tramontana. Znajdują się one wśród poszarpanych i nagich skał. Gdzieniegdzie przebijają je serpentyny malutkich o szmaragdowo – turkusowej wodzie zatoczek z przystaniami dla jachtów. Plaże te charakteryzują się ostrymi spadami wprost do morza.

Gwarnie, ale i malowniczo

- tak w skrócie można opisać jakie są plaże na Majorce. Pokryte bujną roślinnością, niektóre skryte wśród skał – już od dawna budziły wielki zachwyt u przybywających na Majorkę. Nie wykluczone, że także i te elementy balearskiego krajobrazu, przyczyniły się do faktu, iż Majorkę ukochał między innymi nasz słynny kompozytor Fryderyk Chopin. Spędził na niej przeszło 5 miesięcy i pozostając pod ogromnym jej urokiem, zapoczątkował erę turystyki (po nim przybywali tam również: George Sand, Charles Wood oraz arcyksiążę Louis Salvador z Habsburgów).* * źródło: Berlitz: Przewodnik Ilustrowany – Hiszpania

Autor: Tamara Rosłoń

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com