:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznyAdvertisement

El Arenal - pogoda, mapa, zwiedzanie, wczasy

El Arenal to znana miejscowość turystyczna położona na Majorce. Znajduje się ona w pobliżu stolicy wyspy- Palmy, zatem jest idealnym punktem do wielu wypraw i wycieczek. Tak jak wszystkie inne miejscowości turystyczne na Majorce, tak i w El Arenal na pewno nikt nie będzie się nudzić. Wspaniałe plaże, mnóstwo dyskotek i klubów, to idealne miejsce dla tych, którzy nie lubią się nudzić.

Ciekawe miejsca

W El Arenal na pewno trzeba odwiedzić park wodny i ogrody botaniczne. Dla miłośników golfa czekają też niezwykłe pola do mini golfa, które znajdują się w przedziwnym parku, który jest stylizowany na Park Jurajski. Wspaniała roślinność, niezwykłe scenerie i ciągła zabawa, to wizytówka tego miejsca. W pobliżu miasta znajduje się wspaniały zamek i sanktuarium, a także w pobliskim Felanitx masa zabytków architektonicznych i wspaniałe wiatraki. Oprócz tego wiele dyskotek dla młodych osób, restauracji i ekskluzywnych hoteli.

Pogoda

Do El Arenal najlepiej zawitać latem lub wiosną, gdy temperatury powietrza wynoszą około 30° C i na pewno będzie świecić słońce. Cała Majorka jest pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się gorącym i suchym latem, oraz łagodną lecz mokrą zimą. Temperatury w sezonie zimowym wynoszą około 10° C zatem jest dość ciepło.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com