:: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda na Majorce - ciekawy serwis turystycznyCiekawostki o Majorce

Choć pierwsze ślady bytności na wyspie datuje się na 123 rok p. n. e. to jednak obecnie na Majorce nie zachowało się zbyt wiele starożytnych zabytków. Wyjątkiem są ruiny i łaźnie rzymskie w okolicach Palmy, które jednak na wytrawnych obieżyświatach nie zrobią zbyt wielkiego wrażenia.

Śladami Chopina

Pewnie niewielu naszych rodaków wie, że znany wszystkim Fryderyk Chopin, w pewnym okresie swojego życia, zamieszkiwał właśnie na Majorce. A dokładnie w miejscowości Valldemossa, gdzie mieszkał w miejscowym klasztorze, który usytuowany jest malowniczo nad morzem, na jednym ze stromych urwisk. Obecnie w klasztorze znajduje się muzeum, gdzie można podziwiać różne pamiątki po wybitnym pianiście.

Przydatne informacje

Jadąc na Majorkę nie potrzebujemy żadnych wiz, jedynie dowód osobisty lub paszport. Na Majorce obowiązuje czas środkowo- europejski, czyli taki sam jak mamy w Polsce. Walutą obowiązującą jest euro, a ceny są wyższe niż te, co spotykamy w polskich sklepach. Najdrożej jest oczywiście w rejonach wybrzeży, w kurortach, gdzie właściciele nastawiają się na bogatych turystów. Często goszczą na wyspie znane sławy i ludzie świata biznesu.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Majorka Pogoda
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu MajorkaPogoda.com

Advertisement


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com